Powerup 14 - Czy to tylko nieśmiałość? O lęku społecznym u dzieci, młodzieży i dorosłych.

W życiu większości osób zdarzają się sytuacje, w których odczuwają tremę, niepokój, niepewność. Zwykle dzieje się tak, gdy zbliżające wydarzenie jest ważne i nowe. Pójście do nowej szkoły, rozpoczynanie nowej pracy, wystąpienie publiczne to typowe wyzwalacze lęku i myśli „Jak tam będzie?”, „Czy sobie poradzę?”, „Czy mnie polubią?”, „Co o mnie pomyślą?”, „Czy to co powiem zainteresuje innych?”. Taki stan jest naturalny i z reguły mija.
Są jednak osoby, u których pewne sytuacje społeczne wyzwalają tak silny lęk, że są gotowe z nich zrezygnować. Czasem problemem może być nawet zwykła rozmowa z kolegami czy koleżankami, poproszenie o pomoc nauczyciela, a nawet jedzenie i picie w miejscach publicznych. Wycofanie, ograniczenie życia społecznego z powodu lęku lub „znoszenie z udręką” pewnych sytuacji może świadczyć o występowaniu fobii społecznej.

 
W czasie webinaru znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
– Na czy polega zaburzenie lęku społecznego?
– Skąd się bierze lęk społeczny?
– Co mogę zrobić, gdy moje dziecko jest zbyt nieśmiałe?
– Czy istnieje fobia szkolna?
– Jakie techniki mogą mi pomóc w radzeniu sobie w sytuacjach społecznych?
– Jak mogę pomóc bliskiej osobie, u której widzę objawy fobii społecznej?

Webinar powstał w ramach projektu „Modernizacja Fundacji „Dbajmy o Siebie” finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Ekspertka: Monika Rosińska

psycholożka, terapeutka behawioralna, terapeutka Dialogu Motywującego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi doświadczającymi lęku, obniżonego nastroju, niskiej samooceny, nadmiernego stresu, trudności z radzeniem sobie ze złością. W Poradni AMiE prowadzi terapię indywidualną oraz konsultacje dla rodziców. Aktualnie jest uczestniczką 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii  poznawczo- behawioralnej Akademii Motywacji i Edukacji.

Dołącz do naszego webinaru i odkryj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zadbać o zdrowie psychiczne!

Skip to content